5 účinných způsobů, jak se zbavit jizev. Který funguje nejlépe?

Jak se zbavit jizev nadobro a bezbolestně? Pro boj proti jizvám a touze po krasne pleti bez vad existuje několik možností. Pojďme si společně projít ty domácí a ukažme si ty nejefektivnější a nejúčinnější. Proč vlastně vůbec vznikají na lidské kůži jizvy? A dá se jich úplně zbavit?

Co je jizva a jak vzniká?

Jizva je vlastně nedokonale napravená trhlina v kůži. Vzniká buď následkem zranění, operace, exému nebo také kožního onemocnění jako například neoblíbené neštovice. Pokud je kůže zasažena jedním z těchto problémů, je nutné trhlinu v kůži zacelit. Úměrně k velikosti a také hloubce otvoru nebo poškození kůže se na ní vytvoří strup. Ten je pak zespoda nahrazován postupně méně kvalitní kůží - jizvou. Ta má narozdíl od zdravé pokožky daleko méně kolagenu a chybějí na ni vlasové folikuly. Nenarostou na ni tedy vlasy ani ochlupení.

Laserová terapie

Použití laseru na eliminaci jizev je obecně považováno za nejúčinnější metodu. Laserové záření je bezpečné a pomáhá v kůži aktivovat přirozenou obnovu buněk. Má mnoho pozitivních účinků - patří mezi ně odstranění jemných vrásek, jizev po akné nebo neštovicích, sjednocení barvy pleti, srovnání drobných nedostatků pleti. Na úplné odstranění jizev po akné nebo třeba po neštovicích stačí asi 3 až 6 neinvazivních ošetření laserem na klinice.

Chemický peeling

Chemický peeling je velice jednoduchou neinvazivní metodou vylepšení pleti. Tato revoluční metoda je unikátní hned v několika ohledech:

  • Trvá jen pár minut - kvůli chemickému peelingu si nemusíte hned brát volno v práci. Stačí jen nanést speciálním štětečkem unikátní koktejl přírodních kyselin. Ty dokážou díky svému složení rozpustit horní vrstvu pokožky, která je poté nahrazena novou jemnější a zdravější pletí bez vrásek a drobných nerovností.
  • Funguje okamžitě - hned po ošetření bude vidět výsledek - vypnutá mladistvá pleť bez jizviček a pigmentových skvrn.
  • Je bezbolestný - přesto, že se k jeho realizaci používají kyseliny, nejsou pro pleť nijak nebezpečné. Pro dokonalý efekt je dobré proceduru třikrát až pětkrát zopakovat.
Mohlo by vás zajímat  Víte, kdo může nejlevněji parkovat na letišti v Praze? Pozor, je to chyták!

Dermarolling

Tato podle názvu trochu tajemná terapie neskrývá nic jiného, než intenzivní omlazení pleti obličeje, krku a dekoltu. Jedná se o takzvanou Mezoterapii, při které je do pokožky pomocí drobných jehliček vpichován velmi funkční roztok kyseliny hyaluronové. Prostřednictvím této terapie je v pokožce aktivována lymfa a také se zlepšuje prokrvení pokožky. Díky tomu je skvěle nastartována obnova pleti a její přirozená regenerace za využití vlastního kolagenu. To samozřejmě skvěle funguje i na obnovu pokožky s jizvami.

Přírodní oleje? Fungují tisíce let!

Přírodní oleje a výtažky z rostlin používala pro podporu svojí krásy již známá krásná královna Egypta Kleopatra. Naučte se podpořit svoji krásu prostřednictvím rostlinných elixírů i vy! Pro omlazení doporučujeme například arganový olej, acai olej nebo squalane. Do boje proti jizvám například po akné můžete jít také prostřednictvím bylinek a květových terapií. Dobré reference mají v tomhle ohledu například měsíček, levandule nebo kurkuma. 

Jakým způsobem bojujete proti jizvám vy? Existuje podle vás opravdu účinný způsob, jak se zbavit strií, jizev po akné a nebo například jizev po neštovicích? Vyzkoušeli jste už laserovou terapii, která je na jizvy opravdu účinná?